KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14807046
nr 1480 7046
Alberto Arboleda
(1925-2011), Colombia
"Thysania Zenobia", 1967. Ej signerad. Utställningsetikett från "Galleri Erling Haghfelt". Blandteknik, yttermått inklusive ram: 70x70 cm
Alberto Arboleda, konstnär född i Colombia 1925, död 2011 i Bryssel, Belgien.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:34:32
300 kr
350 kr
Alberto Arboleda
Läs mer om Alberto Arboleda